Programlamaya başlamadan önce

Programlamaya başlamadan önce

Programlama becerisi ve mantığı

Programlama becerisi ve mantığı

Programlamaya başlamadan önce ihtiyacınız Olanlar:

  1. Tefekkür: Bir problemi çözmenin en iyi yol, onun hakkında sürekli düşünmektir. O problemle yatıp kalkmak, çözümü bulmanın en iyi yoludur. Düşünürsünüz ve bir yol bulursunuz, biraz daha düşünürsünüz o yolun ya hatalı olduğunu ya da daha iyi bir yol olabileceğini bulabilirsiniz…
  2. Sabır: Sabır ise bir programcıya lazım olacak ikinci özelliktir. Çok hata yapacaksınız, hata yapacaksınız ki öğreneceksiniz. Eğer bir çözüm bulmak istiyorsanız mutlaka sabredip çözüm için sürekli uğraşmanız gerekmektedir.
  3. Sorun: Öğrenmenin en kolay yöntemi sormaktır. İster Google amcaya isterseniz herhangi bir foruma takıldığınız konuda yardım almak için sorular sorun. Mutlaka size yardım etmek için can atan insanlar vardır. Onlara teşekkür etmeyi de unutmayın.
  4. Okuyun: Yeni ve güncel teknoloji haberlerini mutlaka takip edin. Kendinizi donanım, programlama, tasarım, algoritma ve İngilizceden en az birisinde ileri derecede geri kalanlarda iyi derecede bilgi sahibi olacak şekilde eğitin.
  5. İnanç: Asla her sorunun bir çözümü olduğunu unutmayın. Asla pes etmeyin. Sık sık mola verin ama her zaman yapabileceğinizden emin olun!