ASP ve PHP için benim tavsiyem: Agora Hosting

ASP ve PHP için benim tavsiyem: Agora Hosting

Agora Movie Poster

Agora Movie Poster

Bu yazıyı yazmakta tek amacım çektiğim sıkıntıları anlatmak. 2003 müydü 2004 müydü, neydi bilmiyorum. ASPindir.com sitesinde gezinip asp öğrenirken bir reklam görmüştüm. Agora Hosting. Bakıp incelediğimi biliyorum. Kendi paketini oluşturma gibi bazı özellikleri hoşuma gitmişti. Daha sonraları hep buradan fiyatları sürekli takip ettim ve hep bir site satın almayı düşündüm. 2008’de ilk defa kendime site açmaya karar verdiğimde başlangıç olarak bedava blogging hizmeti veren tüm siteleri gezdim ve inceledim. Benim tam ihtiyaçlarıma göre bir site bulmam uzun sürmedi: Vox.com. Ayrıntılara çok gerek yok. İleriki zamanlarda sitenini hızı yavaş gelmeye başladı. Ben de aldım sitemin bilgilerini, bizim okulun sitesinin altına kendi tasarımım ve kodlamamla güzel bir site açtım: gulistankosova.eu/huseyinsekmenoglu. Çok güzel yazı yazmaya başlamıştım ki bu sitede yetersiz gelmeye başladı. Yazı mı yazsaydım, siteyi mi yenileseydim derken vakit geçiyor ve hiç bir şey yapamıyordum.

Bu böyle olmaz dedim, canıma tak etti. Bu sırada arkadaşlardan birisinden bir mesaj aldım. İkra hosting diye bir siteleri varmış ve 4 aylık hostingi bedava veriyorlarmış. Ben de kendi domain adımı satın aldım ve arkadaşla anlaştım. Yine her zamanki gibi ilk başta her şey iyi gidiyordu. Sonra ne olduyysa adamlar sitelerini yenileme ihtiyacı duymuşlar. Bir hafta çalışmadı ve siteme ne de arkadaşa ulaşabildim. Sonra öğrendim ki sunucuya yıllık bakım yapıyorlarmış. YUH dedim, böyle şey mi olur diye.Bir süre sonra ikra hosting çalışmaya başladı ama benim sitede tık yok. Yine mesaj attım, üç beş gün sonra cevap geldi: sitemi silmişler ve yedekleri de yokmuş. İptal edin o zaman benim hostingi, ben başka bir yere alcam dedim, cevap gelene kadar beş gün daha geçti.

En sonunda güvenilir bir sunucu hizmeti veren kaliteli bir firma ile anlaştım: Agora Hosting. Reklam yapmak gibi bir niyetim var aslında ama hiç bir çıkarım yok. Fiyatı biraz pahalı ama değiyor. Adamlardan ne istesem bir gün geçmeden cevap geliyor ve işim hallediliyor. Site 7 gün 24 saat çalışıyor. Google‘a göre 1 saniyeye yakın bir sürede açılıyor. Şimdi reklam da almaya başladım. Değme benim keyfime.Sonuç olarak diyorum ki asla ve kat’a tanıdıkla iş yapmayın. Aşk başka iş başka. Ucuza yaptırayım derken size pahalıya mal olmasın. Yahudilerin bir sözü var çok beğendiğim: “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim!“. Bana iyi bir tecrübe oldu bu, inşallah size de olur.