.NET ile Virüs Yazdım

.NET ile Virüs Yazdım

2008’den beri takip ettiğim Oğuzhan Yılmaz‘ın eski yazılarına bir bakayım dedim. Unuttuğum bir kaç şeyi tekrar hatırlamakla kalmayıp yeni bir şeyler denemek için heveslenmeme sebep oldu. Nasıl olsa tatildeyim diye adamın tüm yazılarını okudum ya, helal olsun bana.

O sitede aralık ayında bir iş ilanı yayınlanmıştı. Başvuru linkini bulmak için yarım günümü harcamıştım. Eski yazıları gezerken “Düzenli İfadeler Kaynak Sitesi” diye bir site tanıtımı gördüm. Meğer saklanmış linki buradan hazırlamış. Hoş ben de burayı kullanmıştım çözümü bulmak için ama bir faydası olmadı.

Virüs

Virüs

İkincisi ise Code4Fun. Sırf benim de bir katkım olsun diye bir virüs yazayım dedim. Basit bir şeyle başladım. Önce klavyeyi kontrol eden bir class buldum. İnternette doğru kelimeler ile arama yapınca sizde bulabilirsiniz. Bu kısmı çalıştırınca gerisi çorap söküğü gibi geldi. Virüsümün yaptığı şey hem keylogger gibi çalışmak hem de bazı harflere bastığınızda harfleri değiştirmek. Mesela “e” harfine basarsanız onu silip yerine “a” harfini yazıyor. “h” harfi yazarsanız ise sonuna “üseyin” ekliyor. Sırf eğlence olsun diye yazdım ama bir problemi daha çözemedim. Çalıştırmak için Net Framework 3,5 ve yönetici hakları gerekiyor. Bu nedenle zararsız bir virüs oldu.

If Working = True Then Exit Sub
TextBox1.Text = TextBox1.Text & Key.ToString
Working = True
Try
  'H harfine basinca birkac harf daha gonderiyor
  If Key = Keys.H Then
    My.Computer.Keyboard.SendKeys("üseyin")
  'e harfine basinca once siliyor sonra a harfini gonderiyor
  ElseIf Key = Keys.E Then
    My.Computer.Keyboard.SendKeys("{BACKSPACE}")
    My.Computer.Keyboard.SendKeys("A")
  End If
Catch ex As Exception
End Try
Working = False